  • Haier 40 Smart LEDTV K66 Series H40K66FG
Screen Size: 40" Type: Full HD System of Digital TV (VIDEO/AUDIO): DVBT2 System of Analog TV(VIDEO/AUDIO): PAL BG Smart TV: Android 11 Panel Aspect Ratio: 16:9 Resolutions: 1920*1080 Refresh Rate: 60Hz Contrast: 5000:1 Response Time: 8.5ms Color Depth: 16.7M Viewable Angle(H/V): 160/150 Video Resolution: 1920*1080 Picture Modes: User?Standard?Vivid?Sport?Movie?Game?Energy Saving Digital Noise Reduction: Yes Audio Audio Mode: User?Standard?Night?Sports?Movie?Music?News AVL(Auto-Volume leveler): Yes Audio Output Power: 10W*2 Dolby Audio: Yes Sound balance: Yes Mute: Yes Dolby Digital Decoding: Yes Input HDMI: 3 (HDMI 2.1) USB: 2 (USB 2.0) RF Input: Yes Composite Input: Yes HeadPhone: Yes Wireless Wifi Access: Yes Ethernet LAN: Yes Functions CPU: ARM A53*[email protected] Graphics: Mali470MP3 RAM: 1G Byte DDR3 ROM: 8G Byte Flash System: Android 11 Applications-Netflix: Yes Applications-Youtube: Yes Applications-Google Play: Yes Applications-Google Assistant: Yes Matrix: Yes Amazon Prime Video: Yes Local Multimedia(Movie/photo/Music): Yes Wide Mode: Automatic?Super zoom?4:3?Movie expand 14:9?Movie expand 16:9?Wide screen?Full?Unscaled Multi-Energy Modes: Yes Color temperature: User/Standard/Warm/Cool Chromecast: Yes APP Store/Browser: Yes Auto-Timer on/off: Yes Bluetooth Remote: Yes Structure Voltage Range: 100-240V 50/60Hz Net Dimension(Without Stand): 901.1*62.2*512.3 Net Dimension(With Stand): 901.1*221.8*571.1 Packaging Dimension: 980*140*610 Gross Weight: 8.2KG